Kongre Genel Bilgileri

Fotoğraf Kongresi Bilgileri

 1- “Fotoğraf ve Yarın” üst başlığı altında çalışmalara açık olan Fotoğraf Kongresi – İstanbul 2022, 14-15-16 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

2- Kongre yüz yüze ve çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

3- Kongre kapsamında sunulacak bildiriler; Bilim ve Sanat Kurulu’nda bulunan hakemler tarafından değerlendirilerek seçilecektir.

4- Kongrede sunulan bildiriler için bildiri sahiplerine hem dijital hem basılı katılım belgesi verilecektir.

5- Kongrede sunumu yapılan tüm bildirilerin yer aldığı, “Fotoğraf ve Yarın” – Fotoğraf Kongresi – İstanbul 2022 Kitabı’ e-kitap ve basılı kitap olarak 15 Aralık 2022 tarihinde yayınlanacaktır.

6- Lisansüstü öğrenciler ve araştırmacıların dışında, sınırlı sayıda lisans ve lisans mezunu öğrenciler için kongre bildiri kontenjanı ayrılmıştır.

7- Fotoğraf kongresinde bildiri sunup bunun kabul edilmesiyle birlikte, kitapta yer alan yazı sahiplerine ulaşım ve konaklama ücretleri ödemesi FOTON tarafından karşılanacaktır. Alınacak fatura belgelerinin FOTON adına düzenlenmesi gerekmektedir.

 

Önemli

Şehir dışından gelenler için anlaşmalı olunan bir konaklama alanı bulunmamaktadır. Katılımcılar konaklayacakları yerleri en uygun bütçeli olacak şekilde kendileri belirleyebilir. Eğer konaklama bir öğretmen evi, bir otel gibi alanlarda yapılacaksa faturası FOTON Derneği’nin aşağıda yer alan bilgilerine kesilmelidir.

Şehir dışından gelen için ulaşım masrafları, bakanlığın belirleyeceği rayiç bir bedel üzerinden verilecektir.

Bildiri sunumundan sonra ve hakem heyetinden geçmeyip kitap haline gelmeyen bildiri sahiplerine yol ve konaklama bedeli iadesi yapılmayacaktır.

İlgili masraflar 2022 yılı içerisinde ödenecektir.

 

FOTON Bilgileri:

Fotoğraf Organizasyonları Derneği

Fulya Mh. Mevlüt Pehlivan Sk. Erdoğanlar İş Merkezi No: 14 K:2 D:6/3 Şişli, İstanbul

Tel: 0212 275 49 52

Mecidiyeköy VD – 3881442262

Kütük No: 34 – 261 / 129